Najbliższe wydarzenia / więcej

Zgas

Jedyny dwukrotny mistrz Polski w beatboxie !


Urodził się w Głogowie, mieszka we Wrocławiu. Od 1999 roku zajmuje się humanbeatboxem. Po wyjeździe na studia do Zielonej Góry współtworzył zespół Pokój 121. W 2003 roku rozpoczął współpracę z zespołem Kanał Audytywny, która trwała aż do wydania "Płyty Skirtotymicznej".

Po zakończeniu współpracy z Kanałem Audytywnym poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatboxerów.W roku 2005 wygrał wszystkie zawody beatboxowe w kraju, włącznie z WBW (Wielka Bitwa Warszawska), zostając Oficjalnym Mistrzem Polski sukces ten powtórzył w 2006 zostając dwukrotnym mistrzem kraju. W marcu 2006 został stypendystą programu TVP "Dolina Kreatywna". Od listopada 2006 do sierpnia 2009 współpracował z zespołem Me Myself And I.

Aktualnie występuje solo, z beatboxową ekipą FpatWypat oraz L.U.C'iem, promując płytę Planet Luc. Jest filarem projektu KwartludiumBeatbox, zainicjowanym pierwotnie na potrzebę 51 Festiwalu Warszawska Jesień. Współpracuje z ChonabibeSoundsystem. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby,potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie. Prowadzi warsztaty beatboxowe w różnych miejscach w kraju. W roku 2011 ukazała się pierwsza solowa płyta artysty, "Human Beatbox", która udostępniona jest odpłatnie na stronie internetowej artysty.