Najbliższe wydarzenia / więcej

Tikanga Projekt

Efektowne show tańca z ogniem, z dynamicznymi elementami akrobatycznymi, w bogatej oprawie kostiumowej oraz scenograficznej, wzbogacone o muzykę na żywo, graną przez jeden z najczęściej koncertujących zespołów etno w Polsce – FOLIBĘ.

 

Przyciągająca  struktura pokazu stworzona we współpracy z profesjonalnym choreografem, autorskie kostiumy, makijaże i scenografia, nietypowe akcesoria ogniowe i pirotechniczne oraz projekcje multimedialne w połączeniu z transowymi rytmami bębnów oraz magią instrumentów etnicznych tworzą wyjątkowy pokaz, który wzbogaci różnorodne wydarzenia artystyczne: imprezy integracyjne, firmowe eventy, a także festiwale oraz imprezy plenerowe większego formatu.

 

 

Tikanga to projekt łączący umiejętności żonglerskie i techniki tańca z etnicznym brzmieniem granej na żywo muzyki. Żywiołowy pokaz tańca z ogniem, zawierający elementy akrobatyczne nawiązuje do różnych kultur z całego świata. Układy choreograficzne oraz muzyka inspirowane są tradycyjnymi rytuałami, tańcem oraz obrzędami nawiązującymi do kultur afrykańskich, azjatyckich, a także słowiańskiej. Stroje, maski oraz charakteryzacja wykorzystywane w show nawiązują do tradycji plemiennych Masajów oraz plemion zachodnio-afrykańskich. W pokazie zostanie wykorzystanych aż osiem obręczy hula-hoop . Na potrzeby projektu Tikanga  we współpracy z profesjonalną firmą pirotechniczną powstały autorskie sprzęty takie jak: płonący pióropusz, maczugi, iskrzące dzidy czy kije-wagi. Spektakl obejmuje również użycie takich sprzętów ogniowych jak płonące misy, liny, wachlarze oraz różnorodne efekty estradowe. Program Tikanga jest w pełni autorski. Począwszy od kostiumów, poprzez scenografię, makijaż, choreografię, po muzykę.