Najbliższe wydarzenia / więcej

Tallib & D'Roots Brothers

rider techniczny zespołu

TaLLib – Tomasz „TaLLib” Słota urodził się w 1986 roku w Lublinie. Muzykę wyniósł z rodzinnego domu. Sam o sobie mówi jako o jednoosobowej organizacji, planującej wprowadzenie nowego ustroju opartego na miłości, przyjaźni i szacunku do bliźniego. Swój plan wciela w życie już od dziesięciu lat. Przez ten czas konsekwentnie pozostaje wierny muzyce reggae i ognistemu dancehallowi.


Wyjątkowa barwa głosu i ciekawe teksty sprawiły, że o lubelskim wokaliście szybko zrobiło się głośno.

 

TaLLib zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce i zyskał ogromną liczbę wiernych fanów. Uniwersalny, pozytywny przekaz sprawia, że utwory TaLLiba znajdują odbiorców w każdej kategorii wiekowej. Wokalista swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Na repertuar TaLLiba składają się zarówno imprezowe utwory, jak i romantyczne ballady. Wyjątkowy głos i szczere teksty są spoiwem łączącym te dwa odległe, muzyczne światy. Mimo dobrej znajomości języka angielskiego i doświadczenia w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych, TaLLib tworzy muzykę tylko w ojczystym języku. – „Kiedy piszę utwór po polsku mogę dokładniej wyrazić to, co czuję” – mówi lubelski artysta. W 2013 roku czytelnicy oraz redaktorzy magazynu muzycznego Free Colours nagrodzili płytę TaLLiba "Prosto z Serca" nagrodą "Debiut Roku 2012".TaLLib aktualnie gra koncerty z D'Roots Brothers na najwiekszych festiwalach Reggae w całej Polsce.Drugą  płytę „Twoje Miejsce, Twój Czas” nagrał z zespołem D’Roots Brothers. Wokalnie i producencko jak zwykle otrzymał wsparcie najsilniejszych zawodników z reggae’owej sceny. Na albumie gościnnie pojawili się Mesajah, Junior Stress oraz Sztoss. Chórki zaśpiewały dziewczyny z I Grades – najlepszej grupy wokalnej w Polsce towarzyszącej m.in. Bednarkowi i Ras Lucie. Za ostateczny mix płyty odpowiedzialny był Umberto Echo, prestiżowy niemiecki producent współpracujący z Dub Incorporation oraz Chronixxem.

Album promowany jest przez singiel „Do Końca” – słoneczny, pozytywny, rozluźniający – tak jak na dobry przebój przystało. Klip do utworu powstawał nad polskim morzem, na Półwyspie Helskim. Charakteru dodają mu rasta animacje, które wyróżniają go na tle innych polskich teledysków.

TaLLib to artysta, który właśnie wkracza na salony. Uzbrojony w nową płytę jest gotowy do podboju polskiego rynku muzycznego.