Najbliższe wydarzenia / więcej

11/06/2018 Premiera nowego teledysku Kapeli Timingeriu!

Film muzyczny promujący debiutancki album"Gadzie i Goje" Kapeli Timingeriu to owoc przyjaźni i współpracy muzyków z grupą filmowców związanych z łódzką filmówką oraz Koi Studio. Pomysł na klip do utworu „Andre Tire" powstał na bazie doświadczeń muzycznych podróży zespołu. Nakręcony w całości w Sokołowsku, niezwykłej, niegdyś sanatoryjnej, miejscowości na Dolnym Śląsku. Ideą teledysku było spotkanie członków zespołu z mieszkańcami i uchwycenie magii ukrytej w codzienności i niezwykłych ludzkich historiach. Jest więc m.in. pan Jacek, który naprawia zegary, Ben pracujący w ogrodzie czy pan Mąka – miejscowy gospodarz i hodowca krów. Mamy nadzieję, że oglądając teledysk dotkniecie piękna którego doświadczyliśmy w Sokołowsku. Premiera albumu "Gadzie i Goje" będzie miała miejsce 6 lipca, już teraz album można zamówić na :

https://karrot.pl/gadzieigoje

Zapraszamy!

| komentarze
01/03/2018 22.03-24.03 - Festival International des Nomades / Morocco

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniach 22-24.03.2018 r. zespół Foliba wystąpi na wyjątkowym festiwalu - Festival des Nomades. Festiwal odbywa się w południowym Maroku. Międzynarodowy Festiwal Nomadów jest od 14 lat międzynarodowym punktem odniesienia pod względem różnorodności kulturowej i otwartości na świat. Międzynarodowy Festiwal Nomadów to plenerowy, festiwal artystyczny. Odbywa się raz w roku w M'hamid El Ghizlane, 90 km na południe od Zagora w dolinie Drâa (Maroko).

Więcej informacji o Festiwalu : http://nomadsfestival.org/

miniaturka

| komentarze
20/02/2018 3-Majówka we Wrocławiu!

 

3-Majówka 2018 odbędzie się w dniach 1- 3 maja 2018! W długi majowy weekend Wrocław odwiedza zawsze cała plejada najznakomitszych artystów z Polski i zagranicy, wystąpią między innymi: GRUBSON, O.S.T.R., KULT, PERFECT, THE DUMPLINGS i ØRGANEK, MIKROMUSIC, PERCIVAL - WILD HUNT LIVE i wielu innych. 

miniaturka


Tradycyjna już 3-Majówka we Wrocławiu rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce. Co roku w długi majowy weekend w samym sercu Wrocławia występują najlepsze zespoły z czołówek ogólnopolskich list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy. Festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach: na Pergoli, w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę, oraz w słynnej z koncertów światowych gwiazd, Hali Stulecia, gdzie będziemy mogli bawić się do późnych godzin nocnych. Dwie sceny gwarantują również większą ilość występujących artystów, których udział w 3 - Majówce będziemy systematycznie ogłaszać. Do dyspozycji majówkowych gości spoza Wrocławia będzie również Festiwalowe Pole Namiotowe położone w bezpośredniej bliskości miejsca koncertów.


Więcej informacji:

https://web.facebook.com/events/1902375066445121/


| komentarze
07/01/2018 26 Finał WOŚP we Wrocławiu !

Jak co roku Wrocław rządzi! Wrocławski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie absolutnie unikalnym wydarzeniem - podczas trwającego od 12 do 14 stycznia święta wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne! Z roku na rok skala imprezy jest coraz większa - jednodniowe wydarzenie przeistoczyło się w wielki muzyczny festiwal! W tym roku świętowanie będzie podporządkowane wyłącznie jednemu celowi - pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych!


miniaturka
Tym razem koncerty będą się odbywać na aż trzech scenach - w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej, w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego i na placu Nowy Targ. W piątkowy wieczór 12 stycznia w Starym Klasztorze wystąpi czołówka polskiej sceny folkowej. Do wspólnej zabawy poderwie Was najgłośniejsza w Polsce bałkańska banda, czyli BUBLICZKI, na koncertach których po prostu nie da się siedzieć! Muzycznego pola nie ustąpi im KAPELA TIMINGERIU, rodzinny wrocławski zespół, znany miłośnikom folku w Polsce i Europie, który wyciska wszystko co najlepsze z muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej. Z kolei RADYKALNA WIEŚ to połączenie folkowych melodii, dubowego brzmienia i punkowej energii. Z zupełnie innej, hipnotycznej i elektronicznej bajki wywodzi się SHAMANIKA, czyli Natalia Norko, znana z zespołu Zebra.

Klub Stara Piwnica zaprasza natomiast na Metalgirls vol. 2, czyli metalową petardę w wykonaniu kobiet! Swój udział potwierdziły już zespoły RUNIKA z Warszawy oraz ISSEL z Wrocławia.

W sobotę 13 stycznia Stara Piwnica będzie gościć gwiazdy wrocławskiej (i nie tylko!) sceny szantowej - wystąpią SZKOCKA TRUPA, ORKIESTRA SAMANTA, W STRONE PORTU, ZA HORYZONTEM i ZNIENACKA PROJECT. Stary Klasztor tradycyjnie postawi na cięższe brzmienia - honory gospodarza będzie pełnić legendarny wrocławski punkowy HURT, a na scenie pojawi się również grający wybuchową mieszankę ska, punku i rocka KONIEC ŚWIATA, a także znany z "Must Be the Music. Tylko muzyka" wrocławski zespół TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE oraz CHORZY - doskonały rockowy skład ze Szczecina.

Kulminacja festiwalu nastąpi w niedzielę 14 stycznia. Tego dnia w całym kraju ponad 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty szósty wyjdzie na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W samym Wrocławiu pojawi się ich ponad tysiąc. Dzięki hojności darczyńców Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła urządzenia medyczne za kwotę ponad 700 mln zł. W zeszłym roku padł absolutny rekord - ludzie dobrej woli przekazali Orkiestrze ponad 105 mln! Teraz może być tylko lepiej.

Tego dnia Wrocław oszaleje! Wielki Finał odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach - plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Starym Klasztorze. Na Nowym Targu czekać będą m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, idealna okazja do wspomożenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Tradycyjnie wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem.

A na obu finałowych scenach będzie się działo naprawdę dużo. Największą niespodzianką będzie występ legendarnego DŻEMU, który po raz pierwszy wystąpi podczas wrocławskiego finału! Obchodzący (w co trudno uwierzyć) 45-lecie zespół jest w znakomitej formie - cały Wrocław zedrze gardła śpiewając „Whisky”, „Sen o Victorii” i „Kaczor, coś ty zrobił”! Na placu Nowy Targ pojawi się również DR MISIO - chuligańska ekipa jednego z najlepszych polskich aktorów ARKA JAKUBIKA, grająca skąpanego w papierosowym dymem prawdziwego rock’n’rolla. Wystąpi również jedyna na świecie GITAROWA ORKIESTRA KRASNOLUDKÓW w ramach przygotowań do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 obywającego się po hasłem "We Wrocławiu nawet krasnoludki grają na gitarach!". Wisienką na tym imponującym torcie będzie koncert LIPALI, kierowanej przez genialnego maszynistę TOMKA „LIPĘ” LIPNICKIEGO rockowej lokomotywy, która wymiata na krajowych torach od prawie 20 lat!

Na tych, którzy zamiast ognistej plenerowej zabawy wybiorą gotyckie wnętrza Starego Klasztoru, również czekają niespodzianki. Wtajemniczeni wiedzą, że w dzień Wielkiego Finału klub staje się wielkim tyglem, w którym mieszają się różne gatunki muzyczne. Tym razem wystąpi tam WOLNA GRUPA BUKOWINA (która, w co jeszcze bardziej trudno uwierzyć, gra dłużej od Dżemu!) oraz OSIECKA JAZZOWO, czyli KRZYSZTOF ŻESŁAWSKI QUARTET & NATALIA LUBRANO w znakomitym projekcie ku czci Agnieszki Osieckiej. To nie koniec - jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących gitarzystów i wokalistów młodego pokolenia WOJTEK KIEŁBASA zaśpiewa utwory EDA SHEERANA.

Trzy dni zabawy w najszczytniejszym celu. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno 14 stycznia w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Przed każdym finałem niezmordowany Jurek Owsiak wypowiada magiczną formułę „Oj, się będzie działo!”. We Wrocławiu się będzie działo w tym roku najwięcej!

 

 

| komentarze
23/10/2017 18.11.2017 - One Love Sound Fest

Czternasta już edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 18 listopada 2017. Festiwal na przestrzeni trzynastu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie!

Festiwal odbywa się we wspaniałych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, która może pomieścić nawet 12 tysięcy osób. Podczas poprzedniej edycji w Hali Stulecia bawiło się prawie dziesięć tysięcy ludzi! Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Tradycyjnie już na tegoroczny festiwal zaproszono wielu zagranicznych wykonawców. W tym roku zagrają:  Alborosie & Shengen Clan, Frank Dellé, Jamaram, MESAJAHofficial, ZOO, Maleo Reggae Rockers, Tabu, Foliba.

Więcej informacji:

https://web.facebook.com/events/322303804893775/

miniaturka

| komentarze
28/08/2017 16.09 - 15.10 - Percival - Wild Hunt Live II

 

WILD HUNT LIVE II 

Niesamowity spektakl muzyczny w wykonaniu grupy Percival - współtwórców muzyki do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" oraz płyty "Równonoc" (zdobywcy Diamentowej Płyty), wielokrotnie nagradzanych (m.in. MocArt 2015 razem z Marcinem Przybyłowiczem i Mikołajem Stroińskim), mających na swoim koncie koncerty w całej Europie i na świecie, goszczących ze swoją muzyką na ekranach TV od Szwecji po Serbię, mających swoje fankluby w takich miejscach jak Brazylia czy Chiny.

WILD HUNT LIVE II to 15 ekskluzywnych koncertów w całej Polsce!

15.09 (Chorzów) Chorzowskie Centrum Kultury
16.09 (Kielce) Sala Koncertowa Filharmonia Świętokrzyska
17.09 (Opole) Centrum Wystawienniczo - Kongresowe
24.09 (Kraków) KIJÓW.CENTRUM (dawne kino Kijów)
25.09 (Rzeszów) Filharmonia Podkarpacka
28.09 (Łódź) Klub Wytwórnia
29.09 (Oborniki Wielkopolskie) Ook Obornicki Ośrodek Kultury
30.09 (Kalisz) Filharmonia Kaliska
06.10 (Wrocław) A2 - Centrum Koncertowe
07.10 (Dzierżoniów) Dzierżoniowski Ośrodek Kultury (DOK)
10.10 (Gdańsk) B90
11.10 (Koszalin) CK105
12.10 (Szczecin) Sala Koncertowa
13.10 (Głogów) Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
15.10 (Warszawa) klub Stodoła

 

miniaturka

 

[...]

| czytaj więcej - komentarze
16/08/2017 17.08-19.08 - Regałowisko - Bielawa Reggae Festiwal 2017

 

Już w ten weekend zapraszamy na Festiwal Regałowisko w Bielawie, który jest jedną z najstarszych i co ważniejsze – najbardziej lubianych imprez dla fanów muzyki reggae w Polsce, dla których zawsze była prawdziwym zwieńczeniem lata, kulminacją wrażeń, okazją do spędzenia niezapomnianych chwil we wspaniałej scenerii i przy świetnej muzyce. W tym roku w ramach festiwalu zagrają: Naaman, Lutah Fyah, Natalie Rize, Anthony B., Mesajah, Kamil Bednarek, Paprika Korps, Vavamuffin, Sari Ska Band i wielu innych.

Więcej szczegółów:

http://regalowisko.pl/

 

miniaturka

| komentarze
01/08/2017 10.08 - 13.08 - OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

 

Po raz 17-sty zapraszamy na Ostróda Reggae Festival, czołowe polskie święto muzyki wywodzącej się z Jamajki. Ostróda z sukcesem udowadnia uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata. W tym roku w ramach festiwalu wystąpią: Shaggy, Steel Pulse, Dreadzone, The Skints, Kingfisha, New Kingston, Bakshish, Grubson, Bethel, Tabu, Mesajah i wielu innych!

Więcej informacji: 

https://www.facebook.com/events/1214432545310079/

miniaturka

| komentarze
04/07/2017 28.07 - 29.07 - NAJCIEPLEJSZE MIEJSCE NA ZIEMI W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

 

28-29 lipca 2017 roku odbędzie się 14 edycja festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim! 
Muzyka grać będzie z dwóch scen - głównej, koncertowej oraz specjalnie przygotowanej sceny sound systemowej. Zagrają: Bednarek, Chonabibe, Dr Love, Cheeba, Slaveah, Illbilly Hitec, Johny Rockers, TABU, Eastwest Rockers, Majestic, Dubska i wielu innych! Warsztaty z afryańskim rytemem poprowadzi zespół Foliba. Zapraszamy!

#nmnz2017 

Więcej informacji:
https://web.facebook.com/events/456717991336944/

miniaturka

| komentarze
20/06/2017 23.06 - 25.06 - LAS CAMP - OGORZELEC

 

Three days, three stages, one forest!

W najbliższy weekend zapraszamy na LAS CAMP - Open Air Festival 2017. Wystąpią: Sango - Zmiana Wibracji Ziemi, Radikal Guru, Lifeforms, CJ ART, Primal, Heszu, Special FX, Dominorr, Dzi Da, Yaos, Morpheus, Konrad Kacad, Ambrotos, Abyss, Pixie Elf, Green Anemo, Jot i wielu innych.

Więcej informacji:

https://web.facebook.com/LasTribe/

miniaturka


| komentarze
‹ nowsze starsze ›