Słoma i D'Roots Brothers

Słoma i D’Roots Brothers to harmonijne, muzyczne spotkanie pokoleń.  Synteza etnicznego sięgania do korzeni oraz nowoczesnych doświadczeń i poszukiwań.  Słoma i D’RB, podobnie jak w poprzednich projektach, stylistycznie oscyluje między roost reggae, ethno i afro beat.

 


Jerzy ”Słoma” Słomiński:  muzyk,  wytwórca bębnów, autor tekstów,  projektant i budowniczy oryginalnych przestrzeni życiowych. Uznawany jest za prekursora polskiego bębniarstwa. Od ponad 30 lat współtworzy alternatywną scenę muzyczną.  Współpracował między innym z;  OsjanemBrygadą Kryzys, Izraelem , Orkiestrą Razem, Jackiem Kleyffem, Orkiestrą Na Zdrowie, Antoniną Krzysztoń.  Swój autorski program realizował z zespołami  Bębnoluby a później Przedwietrze.  Fundament poszukiwań muzycznych Słomy stanowi rytm, będący punktem wyjścia do swobodnych wycieczek w różne rejony stylistyczne.  Słoma mieszka na Lubelszczyźnie, we wsi Dąbrówka gdzie od lat organizuje festiwal Światowe Dni Pokoju a także  tworzy Rodzinny Dom Kultury Pokoju.  


D’Roots Brothers to niezależny skład instrumentalistów   poruszający się w obrębie szeroko pojętej stylistyki reggae.  Zespół skupia się na tworzeniu i graniu warstwy instrumentalnej dla zaprzyjaźnionych wokalistów. W ostatnich latach D’RB można było spotkać na licznych festiwalach w całym kraju w towarzystwie TaLLiba a także Damiana SyjonFam.  Od początku działalności usłyszeć ich można było również z Juniorem Stressem, Stama Ra, Sztossem, Robertem Brylewskim, Jackiem Kleyffem, Spiętym,  Natty B, Bozdkiem. Fundament rytmiczny D’Roots Brothers tworzą bracia Jonasz i Daniel Słomińscy, synowie Słomy