Najbliższe wydarzenia / więcej

Rootzmans

Zespół ROOTZMANS powstał w połowie 2012 roku, a koncertową przygodę rozpoczął na początku 2013 roku. Rok później zdecydował się na udział w programie Must Be The Music, emitowanym w telewizji Polsat, gdzie udało mu się przejść przez wszystkie etapy programu, docierając do finału. Zepół Rootzmans zebrał bardzo pozytywne opinie jurorów oraz zaufanie publiczności, co przełożyło się na większą rozpoznawalność zespołu na terenie całego kraju.Na początku 2016 roku w sieci ukazał się singiel „Różni nas wiele”, który powstał przy współpracy z Popkiem i Matheo i stał się zapowiedzią debiutanckiej płyty zespołu. Utwór ten znalazł się również na płycie „Król Albanii” i ma ponad 10 milionów odsłon w serwisie YouTube. W czerwcu tego roku grupa Rootzmans wystąpiła na deskach opolskiego amfiteatru podczas 53 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w TVP. 

 

25 listopada 2016 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty "WIZJE". Zaraz po premierze ukazał się najnowszy singiel "Złe istoty".
W ciągu ostatnich lat zespół koncertował po całej Polsce oraz poza jej granicami (Woodstock Ukraine - UKRAINA oraz Noc Słowiańska - NIEMCY-Lipsk ) jednocześnie zdobywając popularność na lokalnej scenie. Do największych koncertów Rootzmans można zaliczyć: Regałowisko Bielawa Festiwal, Reggaeland Płock, Rób Rege Festiwal, Slot Art Festiwal, Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi Festiwal, Jarocin Festiwal (Tent Stage), RIM Fest (Mińsk Mazowiecki) – zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim festiwalu Rock In Mińsk, Festiwal Młodych, Reggae On Festiwal, Stolica Reggae Festiwal, Woodstock Ukraine (Main Stage).