Najbliższe wydarzenia / więcej

Naaman

Naaman to jeden z najciekawszych młodych zespołów poruszających się w stylistyce reggae, funk i soul. Przebojowe piosenki, pulsująca energia i charyzmatyczna wokalistka Nadia to ich znaki rozpoznawcze.


Grupa ma za sobą debiutancki album „Siła”, który odbił się szerokim echem na polskiej scenie.  Dzięki niemu zagrali koncerty na takich festiwalach jak: Przystanek Woodstock (2006), Slot Art Festiwal (2006), Ostróda Reggae Festiwal (2006), Reggae na Piaskach. Informacje oraz publikacje na temat zespołu znalazły się na stronach i portalach internetowych, oraz  w ogólnopolskich wydawnictwach , tj. magazyn Free Colours czy w najnowszym wydaniu Encyklopedii Polskiego Reggae.


Zespół zadebiutował na dużej scenie w 2003 roku na festiwalu Reggae Nad Bzurą. Kolejne doświadczenia sceniczne to udział w wielu koncertach plenerowych i klubowych w kraju i za granicą, m.in. z udziałem takich grup jak Pidżama Porno, Jamal, Tumbao, Armia czy Bakshish. Ponadto Naaman ma na koncie występy na jednych z największych festiwali muzycznych w Polsce: Przystanek Woodstock (2006), Slot Art Festiwal (2006), Ostróda Reggae Festiwal (2006), Reggae na Piaskach. Informacje oraz publikacje na temat zespołu znaleźć można nie tylko na stronach i portalach internetowych, ale również w ogólnopolskich wydawnictwach , tj. magazyn Free Colours czy w najnowszym wydaniu Encyklopedii Polskiego Reggae. W lipcu 2012 zespół wystąpi na festiwalu Reggaeland w Płocku, gdzie wystąpi m.in. przed Gentlemanem, jednym z najpopularniejszych artystów reggae na świecie.

W 2013 roku Naaman zaliczył bardzo udany występ w Must Be The Music, gdzie dotarł do półfinału i zyskał wielką przychylność publiczności oraz jurorów. Uwagę na zespół zwrócił szef Muzyczny Radia RMF FM. Właśnie teraz grupa powraca z drugim wydawnictwem studyjnym pt „TAK !”, który został wyprodukowany przez Agima Dzejlijli, jednego z najlepszych polskich producentów, na co dzień znanego z zespołu Oszibarack. Gościnnie wystąpił na niej m.in. Jamajczyk Michael Rose – wokalista kultowej grupy Black Uhuru. Powstała nowoczesna płyta, która już zwróciła uwagę publiczności i krytyków muzycznych.