Najbliższe wydarzenia / więcej

Grizzlee / DrySkull

rider techniczny zespołu

Grizzlee/DrySkull - aktualnie promują wydany we wrześniu album "Stadium Regenesis"

 

Grizzlee (Kamil Raciborski) – wokalista i tekściarz. Znany przede wszystkim z występów w grającej muzykę reggae grupie East West Rockers. W 2011 roku z jego inicjatywy powstał zespół Mixtura. Projekt łączący różnorodne gatunki muzyczne swoją premierę miał w listopadzie 2012, kiedy to ukazał się album "Duch w maszynie". Współpracował między innymi z Pezetem, Te-Trisem, Molestą Ewenement i Grubsonem.

DrySkull (Robert Krawczyk)
– polski producent i kompozytor muzyki elektronicznej. Współodpowiedzialny za produkcję ostatniego albumu Mroza pt. "Rollercoaster". Jego produkcje pojawiły się na albumach takich artystów jak Afromental, VNM czy grupa Pokahontaz.


11 września ukazał się debiutancki album duetu Grizzlee & DrySkull. "Stadium Regenesis" – bo tak nazywa się krążek – to muzyka miejska, nie ograniczająca się żadnymi ramami, stworzona przez dwójkę muzycznych kosmopolitów.

Z pewnością płyta "Stadium Regenesis" to najbardziej dojrzała i przemyślana rzecz w mojej karierze – mówi Grizzlee. - To podróż – zarówno muzycznie jak i merytorycznie. Utwory ze sporą dozą nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań aranżacyjnych stawiają jednak w pierwszej kolejności po prostu na melodyjność – dodaje DrySkull.

Za "Stadium Regenesis" stoją artyści doświadczeni i obyci z polską sceną muzyczną. Grizzlee to wokalista i tekściarz, długoletni członek znanego zespołu grającego reggae – East West Rockers. Już wcześniej krzewił na polskiej scenie mocno elektroniczne brzmienia za sprawą projektu "Mixtura", którego był inicjatorem. O stronę producencką zadbał DrySkull – odpowiedzialny m.in. za współprodukcję najnowszego albumu Mroza "Rollercoaster". Artysta współpracował poza tym z zespołem Afromental, Pokahontaz oraz VNM'em. Krążek to w głównej mierze gospodarze, którzy występy gościnne ograniczyli do minimum. Na płycie pojawiają się więc zaprzyjaźnieni artyści z najwyższej półki - VNM i B.R.O. Dzięki temu powstał mocno autorski i spójny projekt, którego premiera już po wakacjach.