Najbliższe wydarzenia / więcej

Czerwie

rider techniczny zespołu

Czerwie to niezależna małopolska formacja prezentujaca dzwieki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu.

Grupa zawiazała sie spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (pow. wadowicki)
w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region wystepami, na które dostaje zaproszenia z całego kraju. Czerwie dały sie ju¿ poznac m.in. na Miedzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu , Colours of Ostrawa w Czechach oraz wielu innych festiwalach w Polsce i zagranica zagrali dotad ponad 400 ró¿nego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych.

 

Muzycy sa twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albosmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspianskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007), co jest w dorobku grupy najbardziej presti¿owym osiagnieciem. Sztuke wystawiono 50-krotnie w stolicy, była emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura, Zespół zaproszono również do zagrania koncertu w programie „Poza kontrola” w TVP Kultura, który reżyserował Xawery Żuławski.

 

W roku 2004 CZERWIE wydały album pt. "Padlina" m.in. z goscinnym udziałem Macka Malenczuka. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie goscił na antenach stacji radiowych. Na płycie pojawili sie aktorzy z Teatru Powszechnego, producenci muzyki elektronicznej i wielu innych przyjaciół. W roku 2012 ukazała sie najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta „Melanż”uznana przez krytyków za jedna z najlepszych płyt wydanych w b.r . W miedzyczasie grupa tworzy muzyke do sztuk teatralnych, filmów niemych, dokumentu i fabuły.