Cheeba

Cheeba -  Jest jednym z głównych przedstawicieli kultury reggae/dancehall w Polsce. Najmocniej kojarzony z grupą EastWest Rockers z którą wydał trzy dobrze przyjęte płyty: „ Ciężkie czasy”, „Jedyna Broń” i „Eastwest Fm” oraz najbardziej prężnej w Polsce grupy ragga jungle Respecta Crew, z którą wydał Ep. pt „Respecta Sounds”

 

Na scenie reggae rozpoczynał jako wokalista w projekcie Tabu Duby, frontmana jednego z najbardziej znanych polskich zespołów reggae – Baksish oraz  w projektach „2,5 L” i „Shaupalatshyhashyshu” z którymi wygrał szereg przeglądów muzycznych. „Shaupalatshyhashyshu” był na tyle charyzmatyczny  że Maryla Rodowicz słysząc  ich na  Przeglądzie Piosenki Studenckiej w Krakowie , kłóciła się z komisją o trzecie miejsce dla zespołu.

 

Cheeba nie zamyka się w określonych ramach muzycznych, czego oznaką jest wiele piosenek z w zupełnie innej stylistyce jak np. udział w piosence „Zbyt wiele”, która przekroczyła 40 milionów odtworzeń na You Tube. Piosenka była nominowana do nagrody Eska Awards z tej też okazji wokalista wystąpił na gali EMA Awards w sierpniu 2015 r.

 

Cheeba gościł na płytach takich wykonawców jak: De Mono , Czarny, Grubson, Jamal, Jarecki i DJ BRK , Junior Stress, United Flavour, Kaen, Vienio, Lilu, Mesajah,  Ras Luta,  Vavamuffin,Foliba. Zimą 2016 roku ma ukazać się jego debiutancka płyta. Artysta prowadzi również imprezy, m.in.: Festiwal Regałowisko Bielawa, Festiwal Wroclove Summer Stage, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Wyspa Wisła Reggae Festiwal w Stężycy i wiele innych.