Najbliższe wydarzenia / więcej

ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi

Rider techniczny zespołu

 

ŜANĜO to zespół powołany do istnienia i prowadzony przez Kamila Rogińskiego od 2011 roku. Grupa prezentuje muzykę i taniec wpisując się w nurt World Music – Muzyka Świata. Idea przyświecająca działaniom twórczym to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy. 


Dzięki tym doświadczeniom oryginalne instrumenty z odległych zakątków globu mogą zabrzmieć wspólnie. Program koncertowy prezentuje muzykę autorską, do której powstania przyczyniła się inspirująca różnorodność muzycznych kultur świata. W wykonaniu artystów dolnośląskich, wchodzących w skład zespołu ŜANĜO, tradycja etniczna Ziemi jest monolitem. Muzycy nie zapominają również o własnych korzeniach z powodzeniem przeplatając występy słowiańskimi instrumentami dętymi i smyczkowymi, związanymi z folklorem rodzimym. Przesłanie  przedsięwzięcia „ŜANĜO – Zmiana Wibracji Ziemi” - jest podobne do tego, które skłoniło Ludwika Zamenhofa do stworzenia międzynarodowego języka esperanto - język, który jest sposobem na komunikowanie się, ale nie wypiera mowy regionalnej. Język, który nie jest obcy dla nikogo na świecie, jest tym, czym muzyka ŜANĜO, gdzie śpiewane teksty tłumaczone są na esperanto - ŜANĜO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO (ZMIANA WIBRACJI ZIEMI). ŜANĜO w swoich śpiewach wypowiada najszczersze życzenia, stwierdzając że nasza cywilizacja zmienia już swoje priorytety i za pomocą muzyki odnowi się duch pokoju na Ziemi. Wojny zastąpi wspólne muzykowanie i taniec. To dość naiwne życzenie niezależnych artystów brzmi jak zdeterminowana konstatacja dająca nadzieję na barwną i świetlaną przyszłość Ziemi. Zespół ŜANĜO prezentując się na scenach festiwalowych, zamierza trafiać do szerokiej publiczności w kraju i na świecie. W składzie kapeli znaleźli się muzycy następujących, uznanych już zespołów: R.U.T.A, Foliba, MOON HOAX, Orkiestra RIVENDELL, Moskwa, Arkona.


Od 6 czerwca 2014 roku mogą Państwo zapoznać się z niecodzienną wypowiedzią artystyczną, która łączy w sobie wirtuozowską muzykę z proroczą wizją zmian związanych z nadchodzącą Erą Wodnika. Nakładem Iberia Records / Lou Rocked Boys, ukazał się album zatytułowany Zmiana Wibracji Ziemi , okazujący splot wymiarów kosmicznych z pełną mistycyzmu plemienną naturą człowieka. Warstwa muzyczna płyty to paleta barw etnicznych instrumentów całej Ziemi w otoce nowoczesnych syntezatorów i rytmów sekcji free-jazzowej. Rytm wzbogaca grupa globtroterów (Foliba), która specjalizuje się w tanecznej tradycji zachodniej Afryki.

Esperanto – język integrujący cywilizację Ziemian


Uniwersalna narracja ŜANĜO jest opowieścią o zmianach zachodzących w świadomości mieszkańców naszej Planety. Interpretację treści w języku esperanto zaśpiewali: Maciej Balcar (DŻEM), portugalski pieśniarz fado – João de Sousa, aktorka śpiewająca białym głosem – Natasza Sołtanowicz, szamanka z Węgier – Halina Bergerné Wilk.

 

Aktualnie zespół promuje najnowszy album w Polsce i za granicą. Seria premierowych koncertów odbyła się między innymi w: Czechach, Niemczech, Słowacji, Irlandii,  Austrii , w ramach Festiwalu "Tree Of Life" , na Wrocławskiej Nocy Świętojańskiej, na Opolskim Festiwalu DRUM FEST , w Teatrze WARSawy,  podczas Festiwalu Drum Djemboree , jak również na XX Przystanku Woodstock !

 

ŜANĜO w Sieci :


Facebook : www.facebook.com/sangozmianawibracjiziemi


Soundcloud : https://soundcloud.com/sangoworldmusic


Zamów Album "ŜANĜO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO" :

http://punkshop.pl/kategoria/premiery/p/sango_de_la_vibrado_de_la_terglobo,sango,26534