Najbliższe wydarzenia / więcej

22/09/2019 19.10 Koncert Urodzinowy Foliba / AfroTuba w klubie Firlej

miniaturka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Z okazji 14 urodzin zespołu Foliba i 5 urodzin zespołu AfroTuba serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Podczas jubileuszowego wieczoru usłyszymy dwa zaprzyjaźnione składy, których fundamentem są tradycyjne rytmy i pieśni griotów z Afryki Zachodniej. Wieloletnia znajomość muzyków, ich wzajemne inspiracje, wspólne podróżowanie na czarny ląd i po Europie doczekały się celebrowania twórczej pasji na jednej scenie w legendarnym klubie Firlej. Podczas koncertu wystąpią również goście specjalni: wrocławska wokalistka Natalia Lubrano z zespołu „The Lions”, oraz griot z Gambii Jalikebba Kuyateh, który dopełni całości mocnym męskim wokalem i magicznymi dźwiękami afrykańskiej harfy - kory.

Foliba

Zespół Foliba powstał w 2005 roku z inicjatywy Łukasza Dembińskiego. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej. W jego skład wchodzi pięć osób, pasjonatów kultury Afryki Zachodniej oraz muzyki perkusyjnej. Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą. Zespół regularnie koncertuje, ma za sobą ponad 500 występów w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia). Wystąpił na wielu scenach z muzykami i tancerzami rodem z Afryki, takimi jak: Sidiki Dembele (Wybrzeże Kości Słoniowej), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Thomas Guei (Wybrzeże Kości Słoniowej), Bouba Kuyateh (Gambia), Adama Dembele (Wybrzeże Kości Słoniowej), Seckou Keita (Senegal), Landing Mane (Senegal), Bouba Diakite (Gwinea) , Andy Camara (Gwinea), Ablaye Badji (Senegal)

Członkowie zespołu:

Łukasz Dembiński - djembe
Darek Mikłasz - djembe
Sławek Janus - balafon
Jędrzej Kuziela - zestaw dundun

https://www.facebook.com/folibamusic/
https://www.youtube.com/watch?v=U5QKlenwhcM


AfroTuba

Zespół AfroTuba powstał pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers we Wrocławiu. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz przeróżnych korelacji z wrocławskimi muzykami. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków, a nazywają ją etno-fusion.
Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie. Sekcja dęta zaś ze Słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki Łacińskiej i muzyki nowoczesnej. Różnorodne punkty odniesienia oddaje energetyczna i zróżnicowana formuła muzyczna autorskich kompozycji. AfroTuba zabiera nas w muzyczną podróż po zakamarkach globu, szerzy ideę pokoju na nim, propaguje jedność i serdeczność. Rytmiczne i melodyjne kompozycje zainspirowane kulturą perkusyjną Afryki, porywają publiczność do wspólnej zabawy. Sekcja dęta z finezją koloruje przestrzeń wokół długimi dźwiękami i harmonicznymi interwałami. Całość okraszona elektroniką w nowoczesnym opracowaniu wprowadzają w słuchacza nutkę zadumy. Energia i radość grania jaką muzycy wyzwalają na scenie to przeżycie na które publiczność nigdy nie pozostaje obojętna.

Członkowie zespołu:

Zbigniew Pawłowski - zestaw bębnów basowych dundun
Tomasz "Kaczy" Murawski - balafon
Wojciech ''Ewer'' Krasuski – balafon/djembe
Łukasz Makos - sax tenor
Paweł Feduch - sax alt
Oleg Bakowski – trąbka
Adam Kurek - puzon
Leopold Komuszyna - realizacja dźwięku

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Skomentuj.

wpisz z obrazka / wykonaj działanie

przepisz tekst lub dodaj liczby